• 0850 250 50 50
 • 0850 222 28 00
kaskopilot

Seni düşünen bir sigortan var, yolların keyfini çıkar, trafik kurallarına uy, indirimleri yakala.

one two

Sen aracının keyfini sürerken;

İyi süren %25’e varan indirim kazanır;

Kaskopilot yolculuklarını kaydeder, sürüş performansına göre skorunu belirler. Görevleri yerine getir, ödülleri kap.

ÖDÜLLER
icon awards awards img
Kaskopilot uygulamasını kullan, indirimler kazan.
1. Görevin: 400 km tamamla, %10 indirim kazan.
2. Görevin: 90 gün ve 45 seyahat sonundaki skoruna göre %15’e varan indirim seni bekliyor.

SÜRÜŞ
kaskopilot seyahat icon drive
Her seyahatini sürüş ekranında "Başla" butonuna basarak kayıt etmeli, seyahatin tamamlanınca da "Durdur"a basarak kaydı sonlandırmalısın.
Bu işlemi her seyahatte tekrarlamamak için ayarlar ekranından "Otomatik Başlatma" seçeneğini aktif hale getirebilirsin.
Haydi zaman kaybetme, uygulamayı indir, kullanmaya başla, sen de kazan!

SEYAHATLAR
icon travel travel
Kaskopilot, cihazının GPS’ini kullanarak her seyahatini hız, sakinlik, akıcı sürüş ve öngörüye göre değerlendirip, güçlü ve geliştirilmeye açık yönlerini analiz ederek seni bilgilendirir.

AKLINA TAKILAN BİR SEY Mİ VAR?

KAYIT OLMA İLE İLGİLİ SORULAR

 • 1. Uygulamaya kayıt olamıyorum, ne yapmalıyım?

  Bu uygulamaya, Groupama Sigorta’dan Süper Oto Kasko, Elit Kasko poliçesi olan ve aracının kullanım tarzı otomobil, arazi taşıtı olan gerçek kişi sigortalılar kayıt olabilmektedir. Eğer bu kriterlere uygun kasko poliçen var ancak yine de kayıt olamıyorsan; plaka, TC kimlik numarası ve e-posta adresini doğru girdiğinden emin olmalısın. Bilgileri doğru girmene rağmen uygulamaya kayıt olamıyorsan This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine e-posta göndererek bizden destek alabilirsin.

 • 2. Aracı ben kullanıyorum ancak ruhsat sahibi ve sigortalı kişi eşim. Kayıt kimin adına yapılabilir?

  Kayıt işlemi, sadece Groupama Sigorta kasko poliçesindeki sigortalı kişinin TC kimlik numarası ile yapılabilir.

 • 3. Telefonumu değiştirdim, ne yapmalıyım?

  Uygulamayı yeni telefonuna indirdikten sonra kayıt işlemini yeniden yapmalısın. İlk denemede uygulamaya girmene izin verilmeyecek, bunun yerine kayıt olmak için kullandığın e-posta adresine bir kilit açma e-postası gönderilecektir. Hesabı açmak için bu e-postada bulunan linkin üzerine tıklaman ve sonra yeniden giriş yapabilmen için kayıt işlemini tamamlaman gerekecektir. Bu e-posta mesajı gelmediyse spam klasörünü kontrol etmelisin ve orada da yoksa This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine e-posta göndererek bizden destek alabilirsin.

 • 4. Aynı araç için birden fazla telefonda uygulamayı kullanabilir miyim?

  Bir araç tek bir telefon ile eşleşebilir. Bu nedenle teknik olarak, iki farklı telefonda bu uygulamayı kullanabilirsin. Ancak bu durumda yeni telefonda tekrar kayıt işlemi yaparak verilerin yeni telefona aktarılması gerekecektir. Bununla birlikte diğer telefonundaki kayıtlı bilgiler de görünmeyecektir. Bu süreç uzun ve karmaşık olacağından dolayı uygulamayı, tek bir telefon ile kullanmanızı öneririz.

UYGULAMA İLE İLGİLİ SORULAR

 • 1. Uygulama nedir ve nasıl çalışır?

  Her seyahatten sonra sürüş tarzının bir değerlendirmesini göreceksin. Puanın birçok faktöre dayanır: nasıl fren yaptığın, nasıl hızlandığın, virajları nasıl aldığın; sürüş hızın ve yolu nasıl önceden tahmin ettiğin gibi. Kaydedilen 400 km’lik sürüşten sonra, 100 üzerinden toplam bir sürüş skorun oluşacaktır. Skorun ne kadar yüksekse, o kadar iyidir.

 • 2. Uygulamada aldığım düşük puan hasar ödemelerimi, yenileme primimi olumsuz etkiler mi?

  Uygulamanın tek amacı iyi sürüş gerçekleştiren kullanıcıları ödüllendirmektir. Uygulamada kaydedilen kötü sürüş, düşük puan alma vb olumsuz durumlar nedeniyle hasarın ödenmemesi, eksik ödenmesi, yenileme döneminde poliçeye sürprim uygulanması gibi çeşitli durumlarla müşteriyi cezalandırması kesinlikle söz konusu değildir.

 • 3. Uygulama ve sürüş skoru kasko primlerini nasıl etkiler?

  GROUPAMA KASKO poliçenin, mevcut primi üzerinden; Uygulamayı indirdikten ve 400 km’yi tamamladıktan hemen sonra %10 indirim hak edersin. 90 gün ve minimum 45 seyahat sonrasında kullanıcı aldığı skor üzerinden farklı skaladaki indirimlerle ödüllendirilmektedir. Kaskopilot’ta kullanıcılar sürüş özelliklerine göre indirim hakkı elde eder. Uygulamanın hasarın ödenmemesi, eksik ödenmesi, yenileme döneminde poliçeye sürprim uygulanması gibi çeşitli durumlarla müşteriyi cezalandırması kesinlikle söz konusu değildir.

 • 4. Uygulamayı kullanırken telefonunun bağlantısı ve veri ayarları nasıl olmalı ?

  Öncelikle cihazının GPS’ini açman gerekir. Ayrıca seyahat verilerini yüklerken ve puan alırken; • Mobil veri (hücresel veri)/Wi-fi araç sürerken, sürüşün kaydedilmesi için gerekli değildir. • Mobil veri (hücresel veri)/Wi-fi, sadece kaydedilen sürüşün analizi için gereklidir. • Bu uygulama “veri canavarı” değildir. Bir fikir vermek için, yılda 15.000 km civarı yol kat edildiğinde, bir ayda yaklaşık 1MB veri kullanımı olmaktadır. Uygulama sürüş verilerini, varsa öncelikli olarak Wi-Fi üzerinden, yoksa mobil veri (hücresel veri) üzerinden seyahatin sonunda sunucuya gönderir. Dilersen uygulamadaki Ayarlar bölümünde “Wi-fi varken kullan” seçeneğini açarak sürüş verilerinin analizi için mobil veri (hücresel veri) kullanımını engelleyip sadece Wi-fi üzerinden verilerin sunucuya gönderilmesini sağlayabilirsin. Bir nedenle o an verileri gönderemezse, tekrar kapsama alanına girdiğin zaman gönderilecektir.

 • 5. Uygulamayı hangi sıklıkta kullanmak gerekir?

  İyi bir sürücü değerlendirmesi için uygulamayı sıklıkla ve aktif sürüşünde kullanmanı tavsiye ederiz. Ayrıca sistemi belirli süre aktif kullanmayan müşterilerimizin indirim kazanma hakları da kaybolacaktır.

 • 6. İyi bir sürüş kaydı için telefon araçta belli bir yerde mi olmalı?

  GPS verilerinin en verimli şekilde alınması için telefonun sürekli belli bir yerde durması ve ideal olarak gökyüzünü net olarak görmesi faydalı olur. Uygulamanın, sürüş kaydını otomatik başlatabilmesi için öncelikle aracın hızlandığını algılaması gerekmektedir. Bunun için de en uygun konum telefonunun yere paralel bir şekilde sabit bir noktada durmasıdır.

 • 7. Uygulama pil şarjını bitirmeden ne kadar süre çalıştırılabilir?

  Bütün telefonlar farklıdır ve bu tamamen telefonun batarya gücüne, markasına, modeline ve yaşına bağlıdır. Bununla beraber, 2 saatlik bir seyahatin kaydedilmesine rağmen telefon günün geri kalanında kullanılabilir.

 • 8. Uygulama çalışırken telefon görüşmeleri yapılabilir/farklı bir uygulama çalıştırabilir/mesaj gönderilebilir mi?

  Evet. Uygulama, telefonunla yaptığın diğer işlere engel değildir. Ancak, araç kullanırken telefonla konuşmanın ve mesajlaşmanın yasak olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca küçük çocukların telefonla oynarken Uygulamayı durdurmaları, GPS’i kapatmaları vs. olasılığı vardır.

 • 9. Her sürüşte uygulama başlatılmalı mı? Otomatik başlatma özelliği nedir?

  Otomatik başlatma seçeneği açık değilse sürüşün kaydedilebilmesi için her sürüşte, sürüş menüsünden başla butonuna basılarak uygulama manuel başlatılmalıdır. Otomatik başlatma seçeneği açık ise bu işlemi takip etmene gerek yoktur. Uygulama araç kullandığını algılayarak otomatik olarak başlayacaktır.

  iOS işletim sistemi ile çalışan iPhone telefonlarda Otomatik Başlatma fonksiyonu uygulama kapalı iken çalışmamaktadır. Uygulamanın, sürüş kaydını otomatik başlatabilmesi için öncelikle aracın hızlandığını algılaması gerekmektedir. Bu nedenle iPhone telefonlarda Kaskopilot uygulaması arka planda çalışır durumda olmalıdır.

 • 10. Poliçemin bitimine 90 günden az süre kaldı ise, o tarihe kadar kayıtlı bilgilerimi yeni poliçeme taşıyabiliyor musunuz?

  Uygulamadaki kayıtlı bilgilerin yeni poliçene aktarılmaktadır.

 • 11. Yalnızca yoğun trafikte sürüş yapılırsa ne olur? Bu puanlamayı etkiler mi?

  Trafiğin yoğun olduğu saatler için bir pay ayrılır ve hızının, aldığın puanlar üzerinde daha az etkisi olur. Yine de trafik şartlarına bakılmaksızın emniyetli sürmen, hızlanma ve frenleme menevralarını iyi yapman beklenmektedir.

 • 12. Bazen çok hızlı gitsem bile uygulama, yolculuk kaydına başlamak için yeterli hıza ulaşmayı bekliyor. Neden?

  Yeterli hıza ulaşarak uygulamanın sürüşü kaydedebilmesi için, telefonun iyi bir GPS eşleşmesi yakalaması gerekir. Eğer Uygulama bir süre (birkaç gün) kullanılmadıysa, iyi bir GPS eşleşmesinin gerçekleşmesi birkaç dakika alabilir. Telefon hızlı hareket ettiğinde de bu eşleşmenin gerçekleşmesi daha güç olabilir. Dolayısıyla, GPS verilerinin güncel olmasını (ve telefonun hızlı bir şekilde uyduları bulabilmesini) sağlamak için mümkün olduğu ölçüde uygulamayı her gün kullanmalısın.

 • 13. iOS’tan Android’e ya da Android’den iOS’a geçsem yine de uygulamayı kullanabilir miyim?

  Uygulama iOS ve Android için geliştirilmiştir, dolayısıyla uygulamayı yeniden indirerek kayıt işlemini tamamlayıp kullanabilirsin. Bu işlemden sonra, mevcut profilin yeni telefonuna aktarılır. Ancak tüm profilin güncellenmesi için yeterince uzun bir süre çevrimiçi kalmanız gerekir. Bu işlem, tek bir seyahatin güncellenmesi için gerekenden daha uzun bir süre alabilir.

 • 14. Yanlışlıkla sürücüsü olmadığım bir seyahati (otobüs, taksi vb) kaydedersem ne olur?

  Bu kayıt, seyahat profiline dahil edilir ve puanını etkileyebilir. Bununla beraber, Profil Puanı mesafe ağırlıklı olduğundan, bunu sık yapmadığın sürece (ve seyahat kısaysa), bunun etkisi minimum düzeyde olacaktır. Sürücüsü olmadığın bir seyahati kaydettiğini fark edersen, kaydı durdurmak için basitçe DURDUR / SÜRÜCÜ BEN DEĞİLİM düğmesine basmalısın.

 • 15. Telefonumun performansı etkilenir mi?

  Uygulamanın, telefon performansı üzerinde az bir etkisi vardır ya da fark edilir bir etkisi yoktur. Uygulama, seyahati kaydederken, telefonun modeline bağlı olarak, CPU süresinin %1-4’ünü kullanır.

 • 16. Uygulama hangi bilgileri kaydediyor?

  GPS koordinatları, sinyal gücü ve zamanı, seyahatin tarihi ve saati, hızlanma, yavaşlama, virajları dönüşünü etkili bir şekilde ölçen G-oranı (G-rating), destek amaçları için telefonunun modeli, yazılım ve uygulama sürümü.

 • 17. Telefonum GPS sinyalini kaybederse ne olur?

  GPS sinyali alamıyorsan yolculuğunu izleyemeyiz. Telefonun zaman zaman GPS sinyalini kaybederse, bu durum puanını çok etkilemez. Ancak tüm yolculuk boyunca iyi bir sinyal almak, doğruluğu sağlamanın en iyi yoludur.

 • 18. Yurtdışındaki sürüşlerimde Kaskopilot’u kullanabilir miyim?

  Uygulamayı sadece Türkiye sınırları içinde kullanabilirsiniz.

SEYAHAT PUANI İLE İLGİLİ SORULAR

 • 1. Seyahat puanlarımı nasıl göreceğim?

  Uygulama içindeki Seyahatler sayfasında, gerçekleştirdiğin her seyahatin detaylarını; tarih, saat, seyahat süresi ve katedilen mesafe şeklinde görebilirsin. Bu ekranda Seyahat Puanını “Gösterge” şeklinde bir görsel ile göreceksin. Bu gösterge, 1-5 arası puan sistemini ifade eder. Ayrıca ilgili seyahatin üzerine tıkladığında bir sonraki sayfada Harita üzerinde de seyahat detaylarına ulaşabilirsin.

 • 2. İyi bir sürüş puanını nasıl alabilirim?

  İyi bir sürüş; yol için uygun hızda sürmeyle, trafikteyken diğer sürücülerle ilgili iyi öngörme düzeyleriyle ve aracı agresif kullanmamakla ilgilidir. Bunlara dikkat etmen durumunda iyi bir sürüş puanı alabilirsin.

 • 3. Puanımı olumsuz olarak etkileyen ancak gerçekleşmediğinden emin olduğum olaylar var?

  Bazı nadir durumlarda, bir seyahatte sert hızlanma veya fren gibi gerçekleşmemiş bir olay algılanabilir. Buna, kentsel kanyonlarda, yoğun ağaç örtüsü altında veya tünellerden geçerken GPS sinyalinin kaybolması ve yeniden eşleşmesi sebep olur. Bu tür durumları azaltmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla yanlış olduğunu düşündüğün olaylar varsa, bunları uygulama içindeki BİZE YAZIN sekmesi üzerinden bize bildirebilirsin.

 • 4. Puanımı olumsuz yönde etkileyecek olaylar olmasına rağmen nasıl 5 puan (göstergede en iyi puan) alabiliyorum?

  5 puan (göstergede en iyi puan) almayı başarmak zor, ama imkânsız değil. Seyahat puanı, sadece belirli olayların değil, tüm seyahatin genel bir değerlendirmesidir. 5 puanın anlamı ‘sürüşün mükemmel’ olduğunu belirtmek değil, sürüşün yüksek standartta iyi olduğunu göstermektir. Örneğin; kısa bir sürüşte bile tek bir sert fren olayı, seyahatin geri kalanını iyi gerçekleştirdiğin sürece puanda bir düşüşe yol açmaz.

 • 5. Puanımı olumsuz yönde etkileyecek hiçbir olay olmamasına rağmen nasıl düşük puan alıyorum?

  Seyahat olayları sert fren, sert hızlanma veya kısa süreler içinde - sadece birkaç saniyeliğine - hız yapmaktır. Seyahat Puanlama sistemi, bir seyahatin her saniyesini değerlendirir, sadece bu olayları değil. Bu nedenle, hiçbir olay olmamasına rağmen kötü bir seyahat puanı almak mümkündür. Örneğin; seyahat sırasında aşırı olarak değerlendirilebilecek hiçbir olay olmadı. Ancak sürüşün genelinde; hız, hızlanma ve fren yapma (veya belki de bunlardan sadece bir tanesi) - belli bir olayı tetiklemese bile - ortalamadan daha kötü ise düşük puan alabilirsin.

 • 6. Hep 5 puan (göstergede en iyi puan) almama rağmen, Skorum 100 (veya buna yakın) değil. Bu nasıl mümkün olabilir?

  Bunun birkaç nedeni vardır:

  1-5’lik bir ölçek elbette profilde bulunan 1-100’lük bir ölçek kadar detaylı değildir. 5’lik bir puan daha yakın olarak 80-100 aralığındaki bir skora eşittir.

  Seyahat Puanları ve Skorun 2 ayrı puanlama sistemidir. Sadece birbirleriyle yakın bir değere sahiptirler.

  Seyahat puanları mesafeleri değerlendirmez, ama skorun değerlendirir. Bu nedenle, 4 kısa seyahat için 3 adet ‘5’ puan ve 1 uzun seyahat için bir adet 3 puan almak, 18/4 = 4,6’lı bir ortalama gibi görünebilir ya da siz bunun 5’lik bir ortalama olduğunu düşünebilirsiniz.

  Örneğin; 3 kısa seyahat için ‘5’ puan ve 1 uzun seyahat için 3 puan aldığını düşünelim. Seyahat Puanın 3 olduğu seyahatte, 5 puan aldığın 3 seyahatten 10 kat daha fazla kilometre katettiysen, o zaman skorun çok daha düşük (50-60’a yakın) olacaktır, çünkü uzun seyahat skoruna en fazla katkıyı yapar.

 • 7. Hep aynı seyahati yapıyorum ve her zaman aynı şekilde sürüyorum ama puanım değişiyor. Bu nasıl olabilir?

  Hızdaki, frenlemedeki ve hızlanmadaki küçük farklılıklar, kazanılan puanı değiştirir. Ayrıca, GPS sinyalinin yeterli düzeyde alınamaması durumunda o seyahatin daha fazlası veya daha azı kaydedilebilir (bu durumda bazı sürüş eylemleri kayda dahil edilmiş veya kayıt dışında kalmış olabilir).

PROFİL SKORU İLE İLGİLİ SORULAR

 • 1. Profil skorum ne anlama geliyor?

  Profil skoru, gerçekleştirdiğin seyahatlarde nasıl fren yaptığın, nasıl hızlandığın, virajları nasıl aldığın; sürüş hızın ve yolu nasıl önceden tahmin ettiğin gibi toplam sürüş yeteneğinin genel bir değerlendirmesidir.

 • 2. Puanların her biri sürüşle (örneğin fren yapmayla vb.) nasıl bağlantılıdır?

  Profil Skoru: Toplam sürüş yeteneğinin genel bir değerlendirmesidir.

  Hız Puanı: Hızını kullanmanı ve seyir hızının sürüşü gerçekleştirdiğin ortama ne kadar uygun olduğunu değerlendirir.

  Öngörü Puanı: Frenleri farklı durumlarda (örneğin, kavşaklara yaklaşırken, açık yolda ve virajlarda) kullanmanı analiz ederek durumsal farkındalığını değerlendirir.

  Akıcı Sürüş Puanı: Seyir halindeyken ani fren yapma ve hızlanma gibi performansın hepsine bakar.

  Sakinlik Puanı: Sakinlik, Agresifliğin tersidir. Yüksek bir Sakinlik Puanı, seyahati iyi planlamış, gideceği yer için kendine yeterli zaman bırakmış ve acelesi olmayan bir sürücünün göstergesidir. Akıcı sürüşe çok benzer biçimde, sakinsen ve kontrollüysen bir kazaya sebep olma olasılığın daha azdır. Düşük bir Sakinlik Puanı, ışıklarda sertçe hızlanmandan ve yüksek hızda seyir halindeyken trafikle karşılaştığın sırada sert fren yapma durumunda daha sert olayları tetikleyebileceğini ifade eder.

VERİ VE BİLGİ GİZLİLİĞİ İLE İLGİLİ SORULAR

 • 1. Verilerim güvende mi?

  Verileriniz kesinlikle güvende. Kullanıcıların verilerinin güvenliğini çok önemsiyoruz.

 • 2. Verilerimi nasıl kullanıyorsunuz; verilerimi başka biriyle paylaşıyor musunuz?

  Verileri, sadece sürüşü analiz etmek için isimsiz profillerle (kişisel bilgilerin görünmeden) kullanıyoruz. Verilerini, 3. şahıslar ile kesinlikle paylaşmıyoruz.

 • 3. Hız yaparsam bu bilgi otoritelerle paylaşılacak mı?

  Resmi otoritelerin yürüttüğü bir soruşturma veya analize yardımcı olması için bu veri talep edilirse, paylaşmakla yükümlüyüz. Eğer ilgili otoriteler bu bilgiyi talep etmezse, bilgi paylaşılmaz.

 • 4. Bütün verilerimin bir kopyasını alabilir miyim?

  Uygulama ile ilgili verileri saklama ve izleme sadece şirketimizin inisiyatifindedir. Müşteri bilgileri veritabanı 3. şahıslar ile paylaşılamaz.


KASKOPİLOT GROUPAMA SİGORTA'NIN
MODERN VE YENİLİKÇİ BİR UYGULAMASIDIR

Bize bir mesajın mı var ya da soru mu sormak istiyorsun?

Buradan bize ulaşabilirsin:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ÜCRETSİZ İNDİR

appstoregoogleplay

Diğer Haber Ve Duyurularımız