• 0850 250 50 50
 • 0850 222 28 00
yat sigortalari
Yat Sigortası

Sizin için değerli ve keyifli olan yatınızı denizde özgürce kullanmak, karada da güvenle korumak için Groupama ile Yat Sigorta'sını tercih edin!

Ticari veya özel amaçlı olarak kullanılan her türlü gezi teknesi; gövdesi, makineleri, servis botları, tekne ile alınıp satılan donanımı ile birlikte; denizde, çekek yerinde, çekek yerine çekilme ve indirme sırasında ve yatma mahallinde teminat altındadır.

Groupama Yat Sigortası Avantajları

Sorumluluklarınızı (3.Şahıs Mali Mesuliyet teminatı) güvence altına almak için yatın sigorta bedelinden bağımsız bir teminat limiti belirleyebilirsiniz.

Yatınızı ticari amaçla kullanmıyorsanız Kişisel Eşyalar Teminatı'na herhangi bir maliyete katlanmaksızın sahip olabilirsiniz.

Enstitü Makina Hasarları Genişletme Klozu kapsamında ilave teminat alabilir, 3 yaşa kadar olan yatlarda bu teminata herhangi bir maliyete katlanmadan sahip olabilirsiniz.

Yatınızda bulunan birey/bireylerin Ferdi Kaza Teminatı ile güvence altına alınmasını sağlayabilir, Tedavi Masraflarını da sigorta kapsamına dahil edebilirsiniz.

Yatın sahibi olarak kendiniz, yat işletmeciniz veya kaptanınız için Hukuksal Koruma Teminatı alabilirsiniz.

Hasarsız geçen bir sigorta döneminden sonra bir sonraki yıl yine Groupama Sigorta'yı tercih ederek "Sadakat İadesi" alabilirsiniz.

Yat Sigortasında teminat kapsamı Londra Enstitü Klozu esaslarına ve size özel olarak verilen ek teminatlara dayanmaktadır.

Yat Sigortası ile tehlikelerin neden olduğu kayıp ve hasarlar için Institute Yacht Clauses kapsamında güvence sağlanır.

Yat Sigortası’nda sizler için iki farklı teminat alternatifimiz var:

 • Dar Teminatlı Yat Sigortası

  Teknenizin; tamamen batması, yangın, infilak, deprem sonucu tamamen yok olması veya bir daha onarılması mümkün olamayacak duruma gelmesi hallerini teminat altına alır.

 • Geniş Teminatlı Yat Sigortası

  Batma, fırtına, çatma, çarpma, oturma gibi deniz kaza ve tehlikeleri, yangın, korsanlık, deprem, volkanik patlama, yıldırım,rıhtım, liman aygıt ve donanımı, kara veya hava taşıtları ve benzeri şeylerle temas sonucu meydana gelen hasarlar,

  Kumanya, yakıt, donanım ve makineler yata alınırken, yat içinde yerleri değiştirilirken veya yattan indirilirken doğabilecek kazalar, kaptan veya gemi adamlarının barataryası, infilak, kötü niyetli hareketler, yatın veya servis botlarının tamamen çalınması, hırsızlığa karşı bir alet ile yata veya servis botlarına emin bir şekilde bağlanmış olması koşulu ile dıştan takma motorların çalınması gibi nedenlerden kaynaklanacak kayıp ve hasarlar,

  Bağlantı mili ve pervane dışındaki motor ve bağlantıları, elektrikli donanım ile aküler ve bağlantıları hariç olmak üzere şaftların kırılması, kazanların patlaması, yatın gövde veya makinelerindeki gizli kusur veya herhangi bir kişinin ihmali gibi sebeplerden kaynaklanacak kayıp ve hasarlar,

  Kaza nedeniyle doğabilecek hukuki sorumluluklar için de güvence sağlanabilir.

  Ayrıca, Şirketimizin yazılı onayının alınması ön şartıyla sigortalının yaptığı yargılama masrafı veya sorumluluğa itiraz etmek ya da sorumluluğu sınırlandırmak için sigortalının ödemek zorunda kalabileceği masraflar da teminata dahildir.

*Yat Sigortası'ndan bireysel müşterilerimiz de faydalanabilir.

Ürün Detay
pdf Yat Sigortası Bilgilendirme Formu
pdf Yat Sigortası Teminat Alternatifleri
pdf Yürürlükteki İstisnalar

GROUPAMARINE Yat Sigortası

Groupamarine Yat Sigortası ile açık sularda yalnız değilsiniz, karada da içiniz rahat olsun.

Groupama Sigorta’dan Yat sigortalarında “bir ilk”.

Tüm riskleri kapsayan, alanında en geniş sigorta güvencesini size sunan yep yeni bir yat sigortası: “Groupamarine Yat Sigorta’sını tercih edin!

Groupama Yat Sigortası Avantajları

“All risk” özelliğine göre hazılanmıştır: Poliçenizde sadece kapsam dışı kalan teminatlar bulunur, gerisi zaten Groupama güvencesi ile size sağlanmaktadır.

Özel eşyalarınızdan, balık takımlarına, 5 yaşın altındaki yatlarda makina hasarları ve elektronik cihaz hasarlarından çevre kirliliğine kadar geniş kapsamlı bir güvence sunar.

Zengin asistans hizmetleri ile yurtiçi ve yurtdışında size ücretsiz ayrıcalıklar sunan çözümler üretir.

Tüm yerli ve yabancı bandrollü yatlar için geçerlidir.

Cazip fiyat ve uygun ödeme koşulları ile sahip olabilirsiniz.

Ürün Detay
pdf GROUPAMARINE Yat Sigortası Bilgilendirme Formu
pdf GROUPAMARINE Asistans Hizmetleri
pdf GROUPAMARINE Yat Sigortası Broşürü

Farklı teminatlarda ürün sigorta seçeneklerimiz için acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Nakliyat Sigortası Ürünlerimiz